Online 8-weekse training 'Grenzen Stellen met Compassie' vanaf 1 oktober 2025
- jean7213
- 19 aug 2025
- 2 minuten om te lezen

Het vermogen om grenzen te kunnen voelen en hanteren hebben we elke dag nodig om zonder kleerscheuren door het leven te kunnen navigeren.
Over de training In deze training werken we in een groepje van 3-5 personen met het 8-weekse programma uit het boek āGrenzen stellen met compassieā van psychiater en psychotherapeut Nick Blaser. In Ā deze 8 wekenĀ leer je om jeĀ grenzen te herkennen en te respecteren, evenals het bewustĀ worden van en respecteren van de grens van anderen.Ā Het programma bestaat uit specifieke ik-grens gerelateerde luister- en dagboek oefeningen met uitwisseling en reflectie. Het is dus een praktische training waarbij jeĀ ik-grensbewustzijnĀ integreert in jeĀ leven. De trainingĀ is geen therapiegroep.
Deze training geef ik onder supervisie van Nick Blaser in het kader van een afstudeerproces.
Tijdsinvestering: Wekelijks een online bijeenkomst van 1,5 uur op woensdag van 17 tot 18:30. Dagelijks luister- en dagboekoefening, samen 20 a 25 minuten per dag. Mocht je interesse hebben in de training maar niet op dit tijdstip kunnen, neem dan gerust contact op, mogelijk start er nog een tweede groep.
Over je ik-grens: Je ik-grens kun je zien als afbakening van je psychische ik-ruimte van de buitenwereld. De beleving en de begrenzing van onze psychische ik-ruimte speelt een belangrijke rol in ons leven en in onze onderlinge relaties. De vorm, de hoogte en de doorlaatbaarheid van onze grens vormt zich, behalve door ingrijpende gebeurtenissen, óók gedurende onze alledaagse ervaringen. Het respecteren van onze psychische grens lijkt essentieel te zijn voor ons gevoel van geluk en kracht. Door het versterken van je ik-grens, leer je jezelf beter en gemakkelijker te beschermen, zonder het contact met de ander en de omgeving te verliezen. De ik-grens helpt ook te begrijpen hoe je in de wereld staat en hoe je omgaat met anderen in de omgeving of situaties.
Voor wie?
Iedereen die bewust(er) wil omgaan mijn zijn of haar persoonlijke grens.Ā Enkele voorbeelden waarbij deze training behulpzaam kan zijn:
Ik voel me vaak moe, somber en prikkelbaar
Ik heb weer ājaā gezegd maar wil ik dat wel?
Ik voel me geleefd
Mensen maken misbruik van me
Ik voel me vaak overprikkeld
Ik kom niet meer tot rust
Mensen zien me niet echt
Ik voel me afhankelijk van anderen
Ā
Data en kosten:
Data: 1 oktober, 8 oktober, 15 oktober, 22 oktober, 5 november, 12 november, 19 november, 28 november
Tijd: 17.00- 18:30
Prijs: 280 euro en de kosten van het boek āGrenzen Stellen met Compassieā.
Dit boek dien je zelf aan te schaffen voorafgaand aan de training. Let op: het boek vooraf niet doorlezen. Aanmelden: info@jeanettevenema.nl
Voorafgaand aan de training is er een korte telefonische intake. Ā
